Mieszadła średnioobrotowe

Mieszadła średnioobrotowe to urządzenia z 1-stopniową przekładnią planetarną. Stosowanie tych mieszadeł jest zalecane do reaktorów biologicznych, zbiorników osadu oraz większych zbiorników retencyjnych. Nadają się do pracy w zbiornikach o różnym kształcie – prostokątnych, okrągłych, pierścieniowych, cyrkulacyjnych i in. Mogą współpracować z systemami napowietrzania, również jednocześnie z napowietrzaniem – przy zachowaniu odpowiednich zabiegów zabezpieczających. Nasi inżynierowie służą pomocą w doborze optymalnego systemu mieszania, cyrkulacji i napowietrzania.

Wilo-EMU produkuje mieszadła i doskonali ich budowę oraz efektywność energetyczną od kilkudziesięciu lat, będąc jednym ze światowych pionierów w tej dziedzinie. Dzięki temu mieszadła średnioobrotowe Wilo-EMU uzyskują bardzo wysoką sprawność energetyczną (wyrażaną przez współczynnik mocy/ciągu [N/kW], zgodnie ze standardami normy ISO 21630) oraz trwałość. Przekładnie planetarne, dzięki wielopunktowemu przekazywaniu sił na wał śmigła, gwarantują wyższą od tradycyjnych przekładni zębatych trwałość przy mniejszych gabarytach.

Urządzenia są wyposażone w czujniki wilgoci zlokalizowane w komorze uszczelniającej przed silnikiem, co pozwala na wychwycenie ewentualnych przecieków zanim wilgoć dojdzie do silnika.

Obudowa z żeliwa grubościennego ma dużą pojemność cieplną, co chroni mieszadło przed przegrzaniem nawet w pracy z gęstym osadem mogącym okresowo oblepiać silnik utrudniając odprowadzenie ciepła.

Dane techniczne

- śmigła 2- lub 3-łopatowe ze stali nierdzewnej 1.4408, poliuretanu lub żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem szklanym ( GFK)
- średnicy śmigła od 50 do 120 cm
- obroty 110-610 obr./min
- materiał korpusu – żeliwo EN-GJL-250
- opcja dodatkowej ochrony korpusu powłoką antykorozyjną Ceram C0
- klasa sprawności energetycznej: IE3/IE4 (Typ TRE...)

Nasze realizacje