Mieszadła wolnoobrotowe

Mieszadła wolnoobrotowe to urządzenia z 2-stopniową przekładnią planetarną. Mają one najwyższą ze wszystkich typoszeregów sprawność energetyczną. Stosowanie tych mieszadeł jest zalecane do większych komór reaktorów biologicznych. Nadają się do pracy w zbiornikach o różnym kształcie – prostokątnych, okrągłych, pierścieniowych, cyrkulacyjnych i in. Mogą współpracować z systemami napowietrzania oczyszczalni ścieków, również jednocześnie z napowietrzaniem – przy zachowaniu odpowiednich odległości. Nasi inżynierowie służą pomocą w doborze optymalnego systemu mieszania, cyrkulacji i napowietrzania.

Wilo-EMU produkuje mieszadła i doskonali ich budowę oraz efektywność energetyczną od kilkudziesięciu lat, będąc jednym ze światowych pionierów w tej dziedzinie. Dzięki temu mieszadła wolnoobrotowe Wilo-EMU uzyskują bardzo wysoką sprawność energetyczną (wyrażaną przez współczynnik mocy/ciągu [N/kW], zgodnie ze standardami normy  ISO 21630) oraz trwałość. Przekładnie planetarne, dzięki wielopunktowemu przekazywaniu sił na wał śmigła, gwarantują wyższą od tradycyjnych przekładni zębatych trwałość przy mniejszych gabarytach. To wszystko sprawia, że każde mieszadło wolnoobrotowe do ścieków Wilo-EMU charakteryzuje się doskonałymi parametrami użytkowymi.

Urządzenia są wyposażone w czujniki wilgoci zlokalizowane w komorze uszczelniającej przed silnikiem, co pozwala na wychwycenie ewentualnych przecieków zanim wilgoć dojdzie do silnika.

Obudowa z żeliwa grubościennego ma dużą pojemność cieplną, co chroni mieszadło przed przegrzaniem nawet w pracy z gęstym osadem mogącym okresowo oblepiać silnik utrudniając odprowadzenie ciepła. Mieszadła zatapialne do ścieków Wilo-EMU doskonale sprawdzają się niezależnie od warunków eksploatacji, każdorazowo gwarantując wysoką sprawność zastosowanej technologii oczyszczania ścieków.

Dane techniczne

- śmigła 2- lub 3-łopatowe z żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem szklanym (GFK) lub PAC6 (typ TRE 312)
- średnicy śmigła od 120 do 360 cm
- materiał korpusu – żeliwo EN-GJL-250
- opcja dodatkowej ochrony korpusu powłoką antykorozyjną Ceram C0
- klasa sprawności energetycznej: IE3/IE4 (Typ TRE...)

Nasza oferta obejmuje mieszadła do oczyszczalni ścieków o zróżnicowanych parametrach użytkowych, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania zarówno niewielkich, jak i dużych oczyszczalni ścieków. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących doboru mieszadła do oczyszczalni pozostajemy do Państwa dyspozycji. Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań.

Artykuły

Mieszadła zatapialne Wilo – połączenie trwałości i energooszczędności

Na rynku urządzeń wspomagających proces oczyszczania ścieków (podobnie jak w innych gałęziach przemysłu) trwa wyścig w produkcji rozwiązań osiągających jak najwyższą sprawność energetyczną. Trend ten widać również w segmencie mieszadeł zatapialnych. W związku ze złożonością teoretycznego opisu procesu mieszania płynu, wciąż jest tu duże pole do popisu, znacznie większe niż na przykład w przypadku pomp wirowych. Mieszadła zatapialne pojawiły się w oczyszczalniach ścieków zaledwie około 30 lat temu, pod koniec lat 80...

Nasze realizacje