Mieszadła wolnoobrotowe

Mieszadła wolnoobrotowe to urządzenia z 2-stopniową przekładnią planetarną. Mają one najwyższą ze wszystkich typoszeregów sprawność energetyczną. Stosowanie tych mieszadeł jest zalecane do większych komór reaktorów biologicznych. Nadają się do pracy w zbiornikach o różnym kształcie – prostokątnych, okrągłych, pierścieniowych, cyrkulacyjnych i in. Mogą współpracować z systemami napowietrzania, również jednocześnie z napowietrzaniem – przy zachowaniu odpowiednich odległości. Nasi inżynierowie służą pomocą w doborze optymalnego systemu mieszania, cyrkulacji i napowietrzania.

Wilo-EMU produkuje mieszadła i doskonali ich budowę oraz efektywność energetyczną od kilkudziesięciu lat, będąc jednym ze światowych pionierów w tej dziedzinie. Dzięki temu mieszadła wolnoobrotowe Wilo-EMU uzyskują bardzo wysoką sprawność energetyczną (wyrażaną przez współczynnik mocy/ciągu [N/kW], zgodnie ze standardami normy  ISO 21630) oraz trwałość. Przekładnie planetarne, dzięki wielopunktowemu przekazywaniu sił na wał śmigła, gwarantują wyższą od tradycyjnych przekładni zębatych trwałość przy mniejszych gabarytach.

Urządzenia są wyposażone w czujniki wilgoci zlokalizowane w komorze uszczelniającej przed silnikiem, co pozwala na wychwycenie ewentualnych przecieków zanim wilgoć dojdzie do silnika.

Obudowa z żeliwa grubościennego ma dużą pojemność cieplną, co chroni mieszadło przed przegrzaniem nawet w pracy z gęstym osadem mogącym okresowo oblepiać silnik utrudniając odprowadzenie ciepła.

Dane techniczne

- śmigła 2- lub 3-łopatowe z żywicy epoksydowej wzmacnianej włóknem szklanym (GFK) lub PAC6 (typ TRE 312)
- średnicy śmigła od 120 do 360 cm
- materiał korpusu – żeliwo EN-GJL-250
- opcja dodatkowej ochrony korpusu powłoką antykorozyjną Ceram C0
- klasa sprawności energetycznej: IE3/IE4 (Typ TRE...)

Artykuły

Mieszadła zatapialne Wilo – połączenie trwałości i energooszczędności

Na rynku urządzeń wspomagających proces oczyszczania ścieków (podobnie jak w innych gałęziach przemysłu) trwa wyścig w produkcji rozwiązań osiągających jak najwyższą sprawność energetyczną. Trend ten widać również w segmencie mieszadeł zatapialnych. W związku ze złożonością teoretycznego opisu procesu mieszania płynu, wciąż jest tu duże pole do popisu, znacznie większe niż na przykład w przypadku pomp wirowych. Mieszadła zatapialne pojawiły się w oczyszczalniach ścieków zaledwie około 30 lat temu, pod koniec lat 80...

Nasze realizacje