Systemy napowietrzania z dyfuzorami dyskowymi Wilo-Sevio ELASTOX-D

Odpowiednie napowietrzanie ścieków jest niezwykle istotne z perspektywy efektywności oczyszczania biologicznego. Obecnie do napowietrzania ścieków najczęściej stosuje się membranowe systemy wgłębne, czyli ruszty z dyfuzorami dyskowymi, rurowymi lub panelowymi. Wilo produkuje wszystkie wymienione typy napowietrzaczy.

Ruszty napowietrzające są zasilane sprężonym powietrzem ze stacji dmuchaw.
Dyfuzory dyskowe o bardzo wysokiej sprawności rozpuszczania tlenu przystosowane są do montażu na rusztach montowanych do dna oraz wyciągalnych z użyciem obejm z PE lub na nyplach z gwintem 1”. Dyskowe systemy napowietrzania oczyszczalni ścieków wyposażone są w wewnętrzny zawór zwrotny, który samoczynnie wyłącza dyfuzor w przypadku uszkodzenia membrany. Dostępne membrany: EPDM i silikonowe.

Zastosowanie

- Do napowietrzania drobnopęcherzykowego sprężonym powietrzem na etapie oczyszczania biologicznego,
- W zależności od zastosowania i geometrii zbiornika: napowietrzanie pełnopowierzchniowe, szerokopasmowe lub liniowe, a także w zbiornikach cyrkulacyjnych,
- Do napowietrzenia ścieków, np. w zbiornikach buforowych,
-do wprowadzania tlenu do zbiorników osadu czynnego w ramach procesu nitryfikacji,
- do wprowadzenia tlenu w celu stabilizacji osadu.

Cechy szczególne/zalety produktu:

Systemy napowietrzania oczyszczalni ścieków wyposażone w dyfuzory dyskowe charakteryzują się:
- wysoką efektywnością systemu dzięki bardzo dobremu rozpuszczaniu się tlenu przy niskich stratach ciśnienia dzięki zoptymalizowanej perforacji membrany,
- wysokim bezpieczeństwem eksploatacji, jaki zapewnia wyjątkowy mechanizm zabezpieczeń ze względu na ograniczenie podnoszenia membrany ze zintegrowanym sprężynowym zaworem zwrotnym,
- wysoką jakością i długą żywotnością membran dzięki indywidualnemu tłoczeniu produktów,
- niskimi kosztami montażu, co sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla modernizacji istniejących oczyszczalni ścieków.

Wilo-Sevio Air innowacyjne systemy napowietrzania dla efektywnego oczyszczania ścieków

Systemy Wilo-Sevio Air wykorzystują dyfuzory rurowe, panelowe i dyskowe, które odpowiadają za efektywność systemu napowietrzania dla oczyszczalni ścieków. Dyfuzory panelowe charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną, jaką zapewniają mikroperforacja i duża powierzchnia membrany.

Oferowane przez nas systemy napowietrzania oczyszczalni ścieków zapewniają wysoką wydajność, niezawodność napowietrzania (osiągamy ją dzieląc ruszty napowietrzające na mniejsze sekcje) oraz niskie zużycie energii.

Nasze realizacje