Systemy napowietrzania z dyfuzorami rurowymi Wilo-Sevio ELASTOX-T

Efektywność biologicznego oczyszczania ścieków w dużej mierze zależy od odpowiedniego napowietrzania. Nowoczesne systemy napowietrzania ścieków umożliwiają skuteczne napowietrzenie, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Jednym z takich układów są systemy napowietrzania wykorzystujące dyfuzory rurowe. 

Dyfuzory rurowe o bardzo wysokiej sprawności rozpuszczania tlenu przystosowane są do montażu na rusztach montowanych do dna oraz wyciągalnych. Dostępne membrany: EPDM i silikonowe. Dyfuzory ELASTOX-R są standardowo wyposażone w elementy do montażu na profilach kwadratowych, co znacząco zwiększa zakres możliwych aplikacji.

Zastosowanie

Nowoczesne ruszty napowietrzające znajdują szerokie zastosowanie m.in.:

- do napowietrzania drobnopęcherzykowego sprężonym powietrzem na etapie oczyszczania biologicznego
- w zależności od zastosowania i geometrii zbiornika: do napowietrzania pełnopowierzchniowego, szerokopasmowego lub liniowego, a także do napowietrzania w zbiornikach cyrkulacyjnych
- do napowietrzenia osadu, np. w zbiornikach buforowych
- do wprowadzania tlenu do zbiorników osadu czynnego w ramach procesu nitryfikacji
- do wprowadzenia tlenu w celu stabilizacji osadu

Cechy szczególne/zalety produktu:

- Wyjątkowo niski stopień pływalności ze względu na zatapialną konstrukcję wsporczą
- Prosty i szybki montaż oraz demontaż na rusztach napowietrzających
- Możliwość zmian i modernizacji różnych zbiorników o zróżnicowanej geometrii

Wilo-Sevio Air innowacyjne systemy napowietrzania dla efektywnego oczyszczania ścieków

W nowoczesnych systemach napowietrzania ścieków Wilo-Sevio Air wykorzystuje się dyfuzory rurowe, panelowe oraz dyfuzory dyskowe. Systemy wykorzystujące ruszty napowietrzające są jednymi z najchętniej wybieranych przez inwestorów, co zawdzięczają wysokiej sprawności i niskiemu wskaźnikowi awaryjności. Ruszty napowietrzające to także wysoki stopień niezawodności, dzięki podziałowi dyfuzorów na mniejsze sekcje.

Klientów zainteresowanych innowacyjnymi systemami napowietrzania Wilo-Sevio zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie wątpliwości do kontaktu z Działem Sprzedaży.

Nasze realizacje